Zjednoczone Królestwa - Sp@rtans

Zjednoczone Królestwa - Sp@rtans

Ogłoszenie

1. Pełna aktywacja konta jest dokonywana po informacji na priv w grze przez Administratora Forum - MarcinL
2. W związku ze zmasowaną akcją MH przeciwko multikontom przypominam o ZAKAZie LOGOWANIA SIĘ NA INNE KONTA Z POZYSKANYM HASŁEM
3. Proszę o zgłaszanie do Zarządu ZK-S wszystkich przypadków ataków na nas przez naszych Sojuszników

#31 2007-10-26 06:01:11

kari1

ZKS IV

Skąd: 133/-3
Zarejestrowany: 2007-08-01
Posty: 62

Re: Porządki w sojuszu głównym i akademiach

do wypowiedzi mores25:
Współczuję Ci,że będąc w luxach czekałeś parę dni na reakcję zarządu w razie ataku.W ZK JEST OD TEGO FORUM i wierz mi,że odpowiedzialni dowódcy lub inni koledzy w tym sojuszu udzielą Ci pomocy /mój przypadek śp.czarny79/ dzięki jeszcze raz dla GAUR i juze_haski.


http://travian.macaputo.de/sig-5-pl-2-pl6_16715.gif

Offline

 

#32 2007-10-26 09:33:11

tytus_pullo

ZKS I

Zarejestrowany: 2007-07-16
Posty: 89

Re: Porządki w sojuszu głównym i akademiach

FuNT napisał:

Marcin chyba trzeba powrocic do starego sposobu jezeli oczywiscie sie zgadzacie
oto link: http://spartans06.pun.pl/viewtopic.php?id=425

jakby sie wywalilo sporo nieaktywnych graczy to odrazu byloby kogos farmic

A najlepszy sposob to:
- patrzec na statystyki off
- ilosc wojska w trooptool-u
- udzielanie sie na forum (ale to w malym stopniu powinno byc brane pod uwage, wlasnie ze wzgledy na zalatwianie spraw poprzez wiadomosci priv.)

Świetna robota gratuluje

Moim zdaniem zarząd reorganizacja mogłaby się odbywać stopniowo np. na początku czyli od razu wywalenie graczy nieaktywnych - które mają czerwone, szare kropki oraz statystyki 0 off lub jakiś minimalny (do decyzji jaki to - od razu mamy farmy/osadki. Dopiero kolejnym etapem byłoby obliczenie jakichś wskaźników - ale tutaj zalecałbym ostrożność i na uzyskanie przez graczy minimalnych wskaźników dałbym jakiś okres przejściowy.

Nie padł taki pomysł - ale ZDECYDOWNIE byłbym przeciwny aby przenosić graczy wg wskaźników np. najsilniejszych do jednego sojuszu a resztę wg jakichś podziałów. Uważam że najlepszy jest podział terytorialny i równanie w górę - inaczej stworzymy jeden mega silny i zgrany sojusz 40-50 osobowy i resztkę która nie będzie w stanie sktecznie atakować i się bronić i co za tym idzie różncie pomiędzy supersojuszem i resztą będą coraz większe co za kilka m-cy może doprowadzić do rozpadu - a pamiętajmy że celem jest wygranie serwa i potrzeba dużo graczy (oczywiście aktywnych

Offline

 

#33 2007-10-26 12:04:13

locker

Administrator

Zarejestrowany: 2007-07-09
Posty: 250

Re: Porządki w sojuszu głównym i akademiach

zgadzam sie w 99% z przedmowca... ten 1% to czerwone kropki - uczulalem zarzady akademii zeby sie nie zastanwiali gdy ktos ma czerowna kropke i wyrzucali odrazu - oczywiscie kazdy moze sie usprawiedliwic bo rozne sytuacje sie w zyciu zdarzaja. wszystkie akademie powinny miec i silnych i slabych graczy - wtedy slabi beda sie uczyli a silni naucza beda sie czuli potrzebn w sojuszu co nie byloby takie pewne w czasie gdy bylaby jedna silna akademia, a kazda kolejna slabsza.
nidlugo przybedzie do nas paru graczy z dawnego RP&TEMP -postaram sie zeby przeszli jedyni silni i tacy ktorzy na pewno sie nam przydadza


http://travian.macaputo.de/sig-3-pl-2-pl6_1976.gif

Offline

 

#34 2007-10-26 12:39:29

Murfel

ZKS IV

2385177
Zarejestrowany: 2007-09-11
Posty: 85

Re: Porządki w sojuszu głównym i akademiach

A ja mam pytanie takie. Mam wojsko ale farmie osady w których wojsk nie ma lub pojawiają sie nielicznymi grupkami. W wojnach udziału nie biorę bo są to niesamowite odległości, ale wysyłam zboże dla wsparcia... Jak więc ma się ilość punktów off do mojej aktywności w grze? Chyba, że MarcinL prze off ma na myśli ilość wojska off?


http://cry.travianteam.com/sig-7-pl-2-pl6_49867.gif

Offline

 

#35 2007-10-26 18:35:04

the best chris

Koordynator wojsk

5718403
Skąd: Chicago
Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 442

Re: Porządki w sojuszu głównym i akademiach

Murfel napisał:

A ja mam pytanie takie. Mam wojsko ale farmie osady w których wojsk nie ma lub pojawiają sie nielicznymi grupkami. W wojnach udziału nie biorę bo są to niesamowite odległości, ale wysyłam zboże dla wsparcia... Jak więc ma się ilość punktów off do mojej aktywności w grze? Chyba, że MarcinL prze off ma na myśli ilość wojska off?

Murfel nie boj zaby ;p Jestes bacznie obserwowany pod wzgledem obecnosci i jak czesto sie logujesz, takze czy sie udzielasz na forum, czy pomagasz tak jak wyej wspomniales w zbozu innym, czy pomagales stawiac defa, to wszystko sie liczy wiec nawet jesli pkt off nie masz zbyt duzych to i tak inne wartosci pozwola ci dalej zostac w sojuszu

P.S Jesli moge ci cos podpowiedziec co do pkt.off to zrob sobie w jednej osadzie wiecej wojska off tak ze 3-4k  i jak bedziesz gotow to co jakis czas ja zawsze organizuje akcje i jak bedziesz mial gotowe wojsko to sie zapisz do akcji i nabijesz sobie troche punktow off A sojusz i tak sie zlozy na odbudowe twojego wojska


Pozdrawiam <<<Chris>>>


http://i11.tinypic.com/5zm510g.jpg http://cry.travianteam.com/sig-4-pl-2-pl6_29335.gif

Offline

 

#36 2007-10-26 19:18:34

mores25

LuxP

Zarejestrowany: 2007-10-14
Posty: 222

Re: Porządki w sojuszu głównym i akademiach

the best chris  jesli bedziesz organizowal jakas akcje to prosze bys i mnie poinformowal moj off nie jest co prawda oszalamiajacy ale zawsze troche zmiekczy obronne:)
Ps pytanie do kari1 czu to twoj korpus na fotce obok postow?

Ostatnio edytowany przez mores25 (2007-10-26 19:21:06)


http://cry.travianteam.com/sig-4-pl-2-pl6_44993.gif

Offline

 

#37 2007-10-26 20:22:31

barth1

ZKS I

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-07-29
Posty: 467
Legion: IX

Re: Porządki w sojuszu głównym i akademiach

Moje propozycje miernikow oceny:

- off  -  aktywnosci                 - waga - 45%
- pop - mozliwosci gospodarki - waga - 30%  (cel gry jest gospodarczy-zbudowac cud)
- obecna armia                      -waga  - 15 % (kto walczy ten czesto wojska traci)
- def- umiejetnosc obrony       - waga - 10%
- wsp. off/pop  - ktos kto duzo walczy ponosi takze duze straty, kosztem mozliwosci rozwoju
- wsp. def/pop - to prawda, ze duzo defa tracilismy u sojusznikow, ale wysoki wspolczynnik swiadczy o tym, ze czesto bylo sie atakowanym i na bank ponoslo z tego tytulu straty w wojsku i katasowanych budynkach
* - ocena zarzadu i dowodzcy legionu - waga - 20% 
(gracz z roznych wzgledow mogl nie miec szans osiagnac wynikow, a mimo to jego udzial i przydatnosc dla sojuszu moze byc znaczna)

moze proponujac te mierniki troche patrzylem na siebie - osady mam w okolicy kiedys pelnej rots, z ktorymi wojny podjazdowe zmuszaly do sprawnej obrony szczuplymi silami, wspolprace z sojusznikami i nie pozwalaly na szybki rozwoj.
z przejmowaniem osad pokonanych sojuszow sami wiecie jak jest, wiec aktywny off nie zamienia sie w szybki wzrost pop.

*po uwadze Shi - dzieki

Ostatnio edytowany przez barth1 (2007-10-26 20:34:10)


Wojna? Jesli pani kierowniczka pozwoli to ja bardzo chetnie.

Offline

 

#38 2007-10-26 20:29:53

shi

Zarząd Akademi

Zarejestrowany: 2007-07-25
Posty: 278

Re: Porządki w sojuszu głównym i akademiach

Barth, tak jak Cię lubię, tak nie uwzględniłeś zdania zarządu sojuszu/akademii oraz dowódcy legionu.
No i jeszcze przydałaby się propozycja cutoff'u


http://travian.macaputo.de/sig-5-pl-2-pl6_37687.gif

Offline

 

#39 2007-10-26 20:31:46

barth1

ZKS I

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-07-29
Posty: 467
Legion: IX

Re: Porządki w sojuszu głównym i akademiach

Shi-bardzo sluszna uwaga - zaraz doedytuje.
Subiektywna ocena dowodzcy legionu to najmniej 20%.
Dzieki za zwrocenie uwagi.


Wojna? Jesli pani kierowniczka pozwoli to ja bardzo chetnie.

Offline

 

#40 2007-10-26 20:53:42

m4x

ZKS IV

Zarejestrowany: 2007-09-05
Posty: 8

Re: Porządki w sojuszu głównym i akademiach

jestem za ale cala ta teorai ma maly mankament jezeli chodzi o mnie - moze nie jestem najsilniejszym graczem ale czesto atakuje tyle tylko ze na własna reke tyle ile moge
wiem ze sojusz to calosc
i gdyby sie ktos zglosil do mnie z prosba o pomoc i wsparcie to zawsze bardzo chetnie - tyle ze nikt sie nie zgalsza wiec nadal dzielam samotnie
a według tyvh statystyk to pewnie kwalifikuje sie na wywalenie
pozdr

Offline

 

#41 2007-10-26 21:00:23

barth1

ZKS I

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-07-29
Posty: 467
Legion: IX

Re: Porządki w sojuszu głównym i akademiach

ale masz spokoj wiec mozesz sie rozwijac (pop - 30%), ocena dowodzcy legionu -do 20%.

jezeli majac spokoj nie rozwijasz sie tzn ze nie grasz, albo nie umiesz tego robic-wtedy rzeczywiscie kwalifikacja do kosza.

oczywicie kwestia dyskusyjna w wypadku pop i off to przsuniecie 5% pomiedzy nimi (np off- 40%, pop 35%)-ekonomia teraz pewnie nabierze wiekszego znaczenia.


Wojna? Jesli pani kierowniczka pozwoli to ja bardzo chetnie.

Offline

 

#42 2007-10-26 21:22:59

Franiel

ZKS IV

716765
Skąd: Piekary Śl.
Zarejestrowany: 2007-07-24
Posty: 24

Re: Porządki w sojuszu głównym i akademiach

Cos w tym wszystkim jest... ale fakt... z tym udzielaniem sie na forum to bywa tak, ze jak ktos zalatwia wszystko na privie, to po co pisac o tym na forum ? Chociaz zgadzam sie ze mozna zrobic maly test aktywnosci (podoba mi sie pomysl z atakami fake :P )

Offline

 

#43 2007-10-26 22:54:54

chalwa

ZKS III

Zarejestrowany: 2007-10-05
Posty: 2

Re: Porządki w sojuszu głównym i akademiach

Selekcja graczy jest potrzebna. Wiem to z własnego doświadczenia. Byłem wcześniej w Breve, który się rozpadł przy praktycznie pierwszym poważniejszym konflikcie zbrojnym. Tylko z tymi statystykami to był bym ostrożny, ja to mam wiochę na takim zadupiu, że raz jeden nie ma z kim powojować. Dlatego myślę, że o aktywności gracza musi też świadczyć tępo rozwoju. Jednym słowem jak ktoś toczy boje i ma wymaksowane staty def i off to siłą rzeczy ma mniejsze przyrosty populacji bo mu surka idzie na wojo, a jak ktoś nie wojuje bo ma za daleko to musi mieć regularne przyrosty popa i osad. Długie nieusprawiedliwione nieobecności to się rozumie samo przez się, że dyskwalifikują tak samo jak notoryczne farmienie.

Offline

 

#44 2007-10-27 08:33:50

m4x

ZKS IV

Zarejestrowany: 2007-09-05
Posty: 8

Re: Porządki w sojuszu głównym i akademiach

i jeszcze tylko chce powiedzieć coś mało popularnego (i pewnie 90% graczy ma inne zdanie)
ale nie do końca najwidoczniej nie rozumiem w czym rzecz - dlaczego tak bardzo istotne jest udzielanie sie na forum
1. ktoś juz powiedział że jest tak zorganizowane że nowy gracz ma trudności z odnalezieniem sie - i ja je nadal odczuwam
2. forum jest ok w przypadku ataków zmasowanych planowanych przez czesc sojuszu - bo jeden gracz jest na to za słaby albo po to żeby rozmieść kogoś od razu ale jak jest taka potrzeba to można tez zwrócic sie na priv nie koniecznie dokonywac tego przez forum
3. czy to znaczy ze nie jestem aktywnym graczem bo jak tu zagladam czasem to sie rzadko udzielam i nie biore udzialu w dyskusjach

pozdr
wszystkich i postaram sie czesciej udzielac

Offline

 

#45 2007-10-27 08:42:04

hitpoint

Zarząd Akademi

6343578
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 581
Legion: I

Re: Porządki w sojuszu głównym i akademiach

Zobaczcie jak duzo nowych osob zaczelo sie udzielac przez ten temat


http://cry.travianteam.com/sig-3-pl-2-pl6_31222.gif
http://img142.imageshack.us/img142/9044/spartansrw2.jpg
http://i11.tinypic.com/5zm510g.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wojownicykosmosu.pun.pl www.headhunters.pun.pl www.dodatkipttm.pun.pl www.mueveforum.pun.pl www.swiat-monstrum.pun.pl